MetalGate Czech Death Fest

obsah aktuální k datu - 22.6.2021
MetalGate Czech Death Fest
funguje
ano
místo
autokemp Brodský Červený Kostelec U Brodského 1042, Červený Kostelec
adresa
U Brodského 1042
město
Červený Kostelec U Brodského 1042, Červený Kostelec
kraj
Královéhradecký kraj
stát
Česko
první ročník
2009
termín
Červen 2022-6-162022-6-18
žánr
death metal, brutal/slam death metal, black metal, thrash metal, death/doom metal, atmospheric black metal, pagan/folk metal, post metal / post hardcore / Psychedelic metal, crossover / crossover/thrash, grindcore/goregrind/crust, hardcore
návštěvnost
asi 1.700 lidí

MetalGate Czech Death Fest je Český metalový festival fungující od roku 2009. Navštěvuje jej až 1.700 lidí převážně z Česka a Slovenska. Jezdí sem i fanoušci z Polska, či Německa. Festival pořádá Česká death metalová kapela Totharry.

Festival je zaměřený na extrémní odnože metalu (death metal, black metal, thrash metal atd..) a příbuzných stylů (hardcore, grind atd..). Lze jej považovat za mnohem menší obdobu festivalu Brutal Assault.

Dříve se jmenoval "Czech Death Fest", ale po několika letech se sloučil s festivalem "MetalGate" a vznikl "MetalGate Czech Death Fest". Důvodem sloučení bylo spojení sil do co nejlepšího výsledku v krásném areálu. Dále firma Metalgate upřednostnila ostatní aktivity (vydavatelská činnost, propagace kapel, produkce atd..) před zařizováním vlastního festivalu.